Попередні дані вказують на збільшення площі посівів пшениці врожаю 2021 року, проте погодні умови не завжди сприятливі.
Про це повідомляють аналітики в звіті FAO.
Організація продовжує коригувати свої прогнози щодо виробництва зернових в світі в 2020/21 МР в бік зниження вже третій місяць поспіль, причому в цьому місяці зниження прогнозу торкнулося всі основні зернові культури. Незважаючи на це світове виробництво зернових все ще очікується на рекордно високому рівні: 2 742 млн т, що на 1,3% більше, ніж роком раніше.
Згідно з прогнозом, обсяг виробництва фуражних зернових в світі в 2020/21 МР складе 1 472 млн т, що на 6,8 млн т менше, ніж очікувалося в попередньому місяці. Такий перегляд обумовлений головним чином зниженням видів на урожай кукурудзи в США, де він все ще може досягти третього за величиною рівня за всю історію, а також в Україні.
Крім того, прогноз по виробництву пшениці в світі в 2020/21 МР був незначно знижений в порівнянні з рівнем минулого місяця і становить 761,7 млн т, що можна порівняти з обсягом виробництва в 2019/20 МР. Такий перегляд у бік зниження обумовлений зниженням прогнозу по Аргентині та Бразилії, де відзначається дефіцит опадів і, як наслідок, зниження врожайності, а також по Україні на тлі підвищення прогнозу за обсягом виробництва в Росії.
Згідно зі звітом, активний експортний попит і зростання цін зумовили розширення посівних площ в Російській Федерації, де, за офіційними оцінками, вони досягли 19,2 млн га, при цьому дефіцит опадів на Україні призвів до того, що площа посівів під урожай 2021 року виявилась нижчою середньостатистичних значень.
При цьому, в Європейському союзі (ЄС) очікується масштабне відновлення посівних площ під пшеницею після їх скорочення в 2019/20 МР. В Азії погодні умови в цілому сприяють розвитку пшениці врожаю 2021 року, а високі ринкові ціни можуть привести до збільшення посівних площ в Китаї, Індії та Пакистані.
Нагадаємо, що аномально тепла погода на початку зимового періоду, яку спостерігаємо в останні роки, відкладає перехід озимих зернових в вимушений спокій.
Джерело: https://latifundist.com/
>